Monthly Archives: Listopad 2008

Kolejni ofiarodawcy

Z przyjemnością możemy poinformować Państwa o kolejnych wpłatach na drugi zegar na Baszcie Ostrowskiej. Wszystkim ofiarodawcom nisko się kłaniamy, za – dziękujemy i prosimy o jeszcze. Tym razem dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet Niezależnych za 500 złotową wpłatę. Dziękujemy: Elżbiecie Łuczyńskiej – właścicielce zakładu fotograficznego na ul. Grunwaldzkiej, Annie i Maciejowi Szymańskim, Andrzejowi Szymańskiemu, Jerzemu Zawadzkiemu, Urszuli Kondracik, radnemu Zygfrydowi Gwizdalskiemu, Zakładowi ENERGIA przy ul. Lubelskiej 1, Stanisławowi Chrząstkowi.

Wyrażamy przekonanie, że napływać będą kolejne wpłaty, o czym postaramy się systematycznie informować Czytelników.

Komitet budowy II Zegara na Baszcie Ostrowskiej prosi o wpłaty na konto: PKO Bank Polski o. Gubin 89 1020 5402 0000 0118 5446 z dopiskiem „zegar”. Pieniądze można także wpłacać w Izbie Muzealnej – Tel.  068 455 81 62 . (sp)

Uwaga zbieracze gubińskich pocztówek!

Hotel Nysa 1968 r.Podobnie jak w wielu polskich miejscowościach tak i w Gubinie funkcjonują zbieracze kartek pocztowych. Jedni mają ich więcej, inni mniej, jedni są w tym zbieractwie zaawansowani, inni dopiero zaczynają swoje hobby.  Wiemy o co najmniej kilku zbieraczach, znamy ich zbiory. Pasjonują się przede wszystkim zbieraniem przedwojennych pocztówek. Chcąc połączyć siły, móc skorzystać z wymiany doświadczeń Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej inicjuje 
SPOTANIE ZBIERACZY GUBIŃSKICH POCZTÓWEK.
Poprzez próbę spotkania  w jednym miejscu, o tym samym czasie chcemy, by pasjonaci tej formy kolekcjonerstwa stworzyli krąg ludzi regularnie spotykających się, prowadzących dyskusje i wymianę zbiorów. Mamy cichą nadzieję, że inicjatywa ta znajdzie Państwa poparcie. Zapraszamy zatem do Izby Muzealnej SPZG 28 listopada br. (piątek) o godz. 18.00. O kolejnym spotkaniu poinformujemy Państwa na łamach WG.
Serdecznie zapraszamy. (sp)