1.„Gubin-Guben w rysunkach Jerzego Fedro”. To teczka zawierająca 30 grafik pokazujących najładniejsze budowle po obu stronach miasta.
2.Tadeusz Raczkiewicz (rysunki) i Piotr Ponaczewny (tekst) są autorami dwujęzycznego, polsko-niemieckiego komiksu „Fara. Brama do gwiazd”. To niecodzienne i specyficzne przedstawienie wymyślonej historii o farze.
3.Włodzimierz Rogowski jest autorem wydawnictwa zatytułowano „Z historii Banku Spółdzielczego w Rzepinie i jego oddziałów (1947-2009)”. Część opracowania traktuje o gubińskim Banku Spółdzielczym.
4.„Kalendarium Gubina 1945-2009”. Ta licząca prawie 500 stron i około 600 fotografii pozycja opisuje, w miarę dokładnie, ciekawsze wydarzenia miejskie na przestrzeni ponad 60 lat.
5. „Słowo ponad granicami” dwujęzyczny tomik wierszy Tadeusza Firleja i Karla Grenzera. Na 300 stronach tomiku pomieszczono ponad 120 wierszy obu poetów ilustrowanych 43 grafikami znanego gubińskiego artysty-grafika Jerzego Fedro.
6.„Florian Tadeusz Firlej „Gubin minionych lat 1945-1976 w fotografii Tadeusza Firleja” – album z niemal 200 fotografiami wykonanym głównie w centrum miasta.
7.Album fotograficzny „Euromiasto Gubin-Guben w starej i nowej fotografii” – opracowany przez Stefana Pilaczyńskiego zawiera ponad 100 fotografii przedwojennego i powojennego miasta.
8.Danuta Kaczmarek „Tylko tu – Gubińskie Łużyczanki w X-lecie działalności artystycznej”. Autorka opisała losy wszystkich członkiń zespołu, ich radości i smutki, sukcesy i ciężką pracę jaką wykonują gubińskie artystki.